Nieuws/ Bedrijfsleven blijft maar niet genoeg backuppen /reageer
| door: | Hugo Louter |
|---|---|
| over: | informatica, management, productiviteit, computer |
| op: | 2 juli 2007 |
In veel Nederlandse MKB-bedrijven maakt men wekelijks (31 procent) of maandelijks (24 procent) een back-up van de digitale bedrijfsgegevens. Een aanzienlijk deel doet het dagelijks (22 procent) of vaker dan één keer per dag (3 procent), maar een nog groter deel maakt helemaal geen prioriteit van het backuppen van de bedrijfsinformatie. Een kwart van de bedrijven maakt maandelijks een back-up, 4 procent jaarlijks en 17 procent van het totaal doet het helemaal niet.
Ad-hoc en niet systematisch
Al eerder bleek dat ICT-planning in het MKB vaak ad-hoc en niet-systematisch is. Er worden nog weinig automatische back-ups gemaakt, getuige het feit dat 60 procent van de ondervraagden toegeeft dat het back-uppen erbij inschiet als men ziek, afwezig of op vakantie is. Dat dit soms akelige gevolgen kan hebben, blijkt uit het feit dat ruim een derde van het MKB afgelopen jaar daadwerkelijk gegevens verloren is. De meest voorkomende oorzaak is een server- of computercrash (64 procent), zo blijkt uit onderzoek van De Vos en Jansen in opdracht van KPN. KPN lanceerde nog niet zo lang geleden het product BackUp Online.
Bewaren van back-ups
De back-up op een externe harde schijf is het populairst bij de ondervraagden (genoemd door bijna de helft), maar het maken van back-ups met online software is in opkomst; 26 procent noemt deze vorm van documentopslag. Het bewaren van de back-ups (op tape, USB-stick, cd-rom en dvd) vindt meestal plaats op kantoor in de kast of bij de pc (38 procent). In 28
procent van de gevallen wordt de back-up mee naar huis genomen, 21 procent stopt de back-up op kantoor in de kluis en bij 7 procent haalt een externe partij de back-up op.
Als het kalf verdronken is…
Bedrijven geven aan vooral gebruik te maken van back-upmogelijkheden nadat zij met het verlies van digitale bedrijfsgegevens te maken hebben gehad. Twee derde neemt dan maatregelen. 16 procent doet dan nog steeds niets, omdat zij het vergeten, het niet nodig vinden of het te ingewikkeld vinden. Wanneer een bedrijf te maken heeft met gegevensverlies, dan is de grootste frustratie het niet kunnen doorwerken en het verlies van de gegevens zelf. Het mkb vreest het meest het verlies van klantgegevens en -dossiers, financiële gegevens en e-mailcorrespondentie. Minder erg is verlies van de eigen interne gegevens, zoals de agenda, adressenbestanden en personeelsgegevens. Daarnaast heeft het ook financiële consequenties. Volgens eigen zeggen kost het niet kunnen werken door verlies van digitale bedrijfsgegevens het MKB tussen de 950 en 2.200 euro per dag per bedrijf.
Dit bericht verscheen eerder op In feite
Reacties
- Er zijn nog geen reacties.
- Reageer zelf















Reageren via Facebook