Nieuws/ Grieken 'gek' van olijfblad /reageer

door: Ewald Smits
over: biologie, geneeskunde
op: 5 februari 2007

Een televisie-uitzending waarin genezende krachten aan bladeren van de olijfboom worden toegeschreven heeft voor een ware gekte in Griekenland gezorgd, met al één dodelijk slachtoffer als gevolg. Dat meldt Elsevier.

Griekse media berichten uitgebreid over de vermeende ‘wonderbaarlijke krachten’ van de bladeren. De olijfbladeren, die eerder nooit werden geconsumeerd, zouden bijvoorbeeld het cholesterolgehalte omlaag brengen.

Zelfs kanker

De bladeren zouden zelfs kanker genezen: een bejaard Grieks echtpaar verklaarde op de nationale televisie kanker te hebben overwonnen, omdat ze al jaren op de bladeren kauwen. Verschillende Griekse kankerpatiënten zijn al met hun medicijnen gestopt, en geven de voorkeur aan de bladeren.

Kalmte

Griekse artsen manen tot kalmte, en wijzen er op dat er geen enkel wetenschappelijk bewijs voor de genezende werking van de bladeren is. ‘Maar in dit land vol charlatans, gelooft iedereen wat ze willen geloven,’ zegt hartchirurg en oud-minister van Volksgezondheid Dimitris Kremastinos tegen de krant Athens News.

Reacties