Hippe Nederlander bedenkt met Qool dito dieetwijn
/4 reacties
-
door: Ewald Smits over: marketing, gezondheid, strategie op: 25 mei 2007 Met Qool bedenkt oud-reclame-man een hippe dieetwijn
Ilja Gort speelt daarmee handig in op gezondheidstrend
Wijnmaker en oud-reclamecomponist Ilja Gort komt na vijf jaar studie met de Australische wijnmaker David Morrison met een licht-alcoholische wijn van maar 8 procent. Onder de naam Qool Wines presenteerde Gort deze week een witte Chardonnay Qool, een rode Merlot Qool en een Qool rosé.
Gezondheidstrend
Gort wil met deze licht-alcoholische wijn een nieuwe trend zetten en zo ook inspelen op de gezondheidstrend waarin voeding ene steeds prominentere plaats inneemt. Dit staat volgens hem haaks op de ontwikkeling dat wijnen vandaag de dag steeds meer alcohol bevatten en dus dikker maken. ‘’Bij wijnonderzoeksinstituut Meron registreerde de meetapparatuur onlangs wijnen met alcoholpercentages die opliepen tot 16,9 procent'’, vertelde de wijnmaker het Parool.
Wijnmaker Gort, bekend van de prijswinnende La Tulipe wijnen, maakte bij het produceren gebruik van een speciaal voor Qool Wines aangepast systeem waarbij wijn en alcohol van elkaar gescheiden kunnen worden. Gort ontdekte feitelijk een systeem dat in de wijnbouw wordt gebruikt om wijn te concentreren. Dit systeem paste hij vervolgens aan voor de productie van zijn Qool Wines.
45 kcal per glas
Volgens Gort wordt er ook veel aandacht besteed aan de kwaliteit van de druiven, alleen al door biologische wijnbouwteelt toe te passen. De wijngaarden worden geïrrigeerd en de druiven ’s nachts geoogst om zo de aroma’s optimaal te houden. Bovendien worden de druiven pas geoogst als ze extra rijp zijn. Ter vergelijking met een ‘gewone witte wijn’ en een Qool wijn: een gewoon glas wijn bevat 80 kcal en een glas Qool wijn Chardonnay bevat 45 kcal.
Gort maakte eerder al enkele boeken, onder andere met sterrenkok Jonnie Boer. Bekendheid kreeg hij vooral als reclamecomponist. Zo maakte hij de bekende melodietjes van Nescafé, Nike, Coca Cola en aambeienzalf Sperti. Tien jaar geleden kocht hij een vervallen wijnchâteau in de Bordeaux. Met zijn twee wijnmakers produceerde hij er wijnen die over de hele wereld onderscheidingen behaalden. De nieuwe wijn is verkrijgbaar bij Albert Heijn.
Vijf jaar onderzoek
De ontwikkeling heeft Gort vijf jaar onderzoek gekost. Op Independentminds vertelt hij daar het volgende over. “Er zijn licht alcoholische wijnen, gemaakt van vroegrijpe druiven die minder suiker bevatten. Maar het resultaat van die wijnen smaakt erg stroef, merkten wij bij onze experimenten. Wij zijn toen wijn gaan maken van volrijpe druiven die heel laat worden geoogst. Via een alcoholreductieproces zijn wij erin geslaagd om een deel van de alcohol er vervolgens weer uit te halen, met behoud van veel smaak en aroma.”
Koel hoofd
Gort beëindigde deze week zijn publiciteitsmars langs de Nederlandse media. Daaruit bleek ondermeer dat hij met Qool ook een oplossing vond voor zijn eigen probleem. “Met Qool houd je altijd een koel hoofd. Van normale wijn, met alcoholpercentages van pakweg 12 tot 14 procent, word ik na een beetje doordrinken altijd slaperig. Op zich best lekker, maar soms heb ik daar geen zin. Gewone wijnen worden tengevolge van de klimaatverandering ook steeds ‘zwaarder’. Tijdens een hele warme zomer krijgen druiven meer suiker. Suiker wordt omgezet in alcohol. Wijnen met alcoholpercentages van tot zelfs 16 procent en meer komen steeds vaker voor.”















Reageren via Facebook