Nieuws/ iDeal-aanbieders 'zeer slecht beveiligd' /reageer
| door: | Ewald Smits |
|---|---|
| over: | internet, computer, beleid |
| op: | 19 november 2007 |
De persoonlijke gegevens van mensen die bij webwinkels online aankopen doen, zijn zeer slecht beveiligd, meldt Elsevier. Bij negentig procent van de websites die zijn aangesloten bij betaalmethode iDEAL klopt weinig tot niets van de privacy. Fraudeurs kunnen makkelijk aan persoonlijke gegevens komen. Dat blijkt uit onderzoek door SSL (Secure Sockets Layer), dat certificaten uitdeelt voor veiligheid op internet.
SSL onderzocht eind oktober 2007 bijna zesduizend websites die zijn aangesloten bij iDEAL. Hieruit bleek dat persoonlijke gegevens bij negentig procent van de online aanbieders onvoldoende zijn beschermd.
Aan de betalingstransactie zelf kleven geen problemen, het gaat juist om de persoonlijke informatie die gebruikers invullen op de site van de webwinkel. Denk aan persoons- en adresgegevens in combinatie met bestelinformatie. Die data zijn onvoldoende afgeschermd en kunnen door handige onverlaten gemakkelijk worden achterhaald en gewijzigd. Zo kunnen fraudeurs na de bestelling bijvoorbeeld de adresgegevens wijzigen, waardoor het bestelde nooit op het juiste adres aankomt.
Reacties
- Er zijn nog geen reacties.
- Reageer zelf















Reageren via Facebook