Nieuws/ Kids minder internetverslaafd /reageer
| door: | Renée Kneppers |
|---|---|
| over: | internet, sociologie, pedagogie |
| op: | 19 oktober 2007 |
Meer dan 70 procent van de Nederlandse jongeren speelt wel eens online games. Daarvan is 3 procent een dwangmatige gamer.
Tot die conclusie komt onderzoeksinstituut IVO na het jaarlijkse monitoronderzoek Internet en Jongeren. Vorig jaar was 4 procent van de jongeren internetverslaafd. Het gaat dus wel de goede kant op, hoewel het nog steeds om zo’n 25.000 jongeren gaat.
Negatief zelfbeeld
Volgens IVO lijken die jongeren in games te vluchten. “Vooral jongeren die eenzaam en sociaal angstig zijn, besteden steeds meer tijd aan games. Het risico op dwangmatig gamen is vooral groot onder jongeren met een negatief zelfbeeld. Jongeren die dwangmatig gamen zijn minder tevreden over hun schoolprestaties. Ook psychisch en sociaal gaat het slechter met hen.”
Andere uitkomst van de monitoring is dat online pesten nog steeds veel voorkomt. Meer dan 1 op de 4 jongeren scheldt minimaal 1 keer per maand iemand uit op internet. Anderen beledigen of negeren komt nog vaker voor. Maar het online pesten door jongeren zou niet gestegen te zijn ten opzichte van vorig jaar.
10,4 uur per week
Verder meldt het instituut dat het aantal uren dat jongeren internetten minder is geworden het afgelopen jaar. Waren jongeren in 2006 nog 11,5 uur per week online, momenteel is dat afgenomen tot 10,4 uur per week.
Het monitoronderzoek Internet en Jongeren dat jaarlijks door het IVO wordt uitgevoerd, volgt het internetgebruik van jongeren in de leeftijdscategorie van 11 tot en met 16 jaar. Ruim 4000 jongeren hebben zowel in 2006 als in 2007 een vragenlijst ingevuld. Daarnaast hebben zo’n 3500 ouders in 2007 aan het onderzoek deelgenomen.
Reacties
- Er zijn nog geen reacties.
- Reageer zelf















Reageren via Facebook