Nieuws/ KPN test netwerk via stopcontact /reageer

door: Ewald Smits
over: internet, elektrotechniek
op: 5 maart 2008

Telecomaanbieder KPN begint later dit jaar een test met de Homeplug-netwerktechnologie. Met die technologie is het mogelijk data over stroomdraden binnen huis of kantoor te verzenden. Ethernetkabels en/of Wifi zijn dan overbodig. Dat meldt Webwereld.

KPN zou daarmee de eerste Nederlandse telecomaanbieder zijn die Homeplug op zijn apparatuur ondersteunt. De provider heeft al sinds 2006 interesse in de technologie, maar moest eerst problemen met zijn settop boxen oplossen.
De telecomgigant zou de technologie willen integreren in DSL-modems en set-top-boxen om ze vervolgens te gebruiken om high definition-content van het internet naar de televisie te kunnen streamen. Althans, dat stelt Tom Demets, salesmanager van Devolo, die de technologie aan KPN levert.

Homeplug verzendt data over de stroomdraden binnen een huis of kantoor en vervangt daarmee ethernetkabels of Wifi. Homeplug haalt transmissiesnelheden van maximaal 200Mbps. Hoewel daar in praktijk zo’n 85Mbps van overblijft, is dat nog altijd voldoende om tegelijkertijd 4 televisies van een hd-signaal te voorzien. Wifi zou daarvoor onvoldoende betrouwbaarheid en capaciteit bieden.

Reacties