Nieuws/ Managers bijgespijkerd in no-time /reageer

door: Paula van de Riet
over: personeel, bedrijfskunde, strategie, pedagogie
op: 31 maart 2008

Echt terug naar school, daar hebben managers geen tijd voor. Maar in een paar dagen je kennis over een specifiek onderwerp verdiepen of bijgespijkerd worden in HR of Finance klinkt al beter.

Korte programma’s

De Universiteit van Tilburg en de Technische Universiteit Eindhoven hebben de TiasNimbas Business School opgericht die korte programma’s aanbiedt aan deze beroepsgroep.
De business school bestaat sinds 2006 en meldt z’n doelstellingen nu al met vijftien procent overschreden te hebben. Verwachtingen voor 2008: vijftig procent groei.

Hoogleraar

“We zien een toenemende vraag naar korte opleidingen op academisch niveau die onmiddellijk toepasbaar zijn,” laat director of Executive Programmes Raoul van Etten, MBA, weten.
“Universiteiten in Nederland spelen hier nog niet zo op in. Af en toe biedt een hoogleraar een cursus aan over een onderwerp dat hem persoonlijk boeit, maar men gaat niet uit van de behoefte van de markt. Dat doen wij wel”, aldus Van Etten.

De programma’s zijn in overleg met de markt opgezet: HR-directeuren van multinationals hebben bijvoorbeeld meegedacht over de kennis die nodig is voor het HR-programma. Ze doen overigens als ‘lead users’ mee aan een pilot. Van Etten: “Dit is denk ik het geheim van ons succes in deze markt.”

Masterclasses

Een greep uit het aanbod: een leiderschapsprogramma voor senior managers, een HR-programma waarin managers leren mee te denken op strategisch niveau voor de leeftijdsgroep van 28 tot en met 35 jaar; een programma op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen; masterclasses voor executives in marketing, financiën en innovatie en masterclasses die specifiek ontworpen zijn voor de non-profit sector.
De programma’s duren van drie aaneengesloten dagen tot twintig dagen verspreid over een jaar.

Best practices

Van Etten: “Tijdens onze programma’s leren deelnemers concepten en tools toepassen binnen hun eigen bedrijf. Ze leren van best practices. Hierdoor wordt in de praktijk de investering in een kort programma snel terugverdiend.”

Reacties