Microsoft wil conservator worden van alle gebruikersinfo
/reageer
-
door: Ewald Smits over: uitgeven, concurrentie, bedrijfskunde, bedrijfsgroei, strategie op: 4 september 2007 Na Google gaat Microsoft ook online software aanbieden
De softwaregigant wil conservator worden van alle online gebruikers- informatie
De nieuwe versie van Microsoft’s antwoord op Google, Windows Live, kent behalve een zoekfunctionaliteit ook een vernieuwd e-mailprogramma, een softwarepakket om foto’s te beheren en te delen en een Blogger-look-alike voor het aanmaken en beheren van weblogs. Ook wil Microsoft betaalde online diensten gaan aanbieden aan midden- en kleinbedrijven. Het is allemaal onderdeel van de nieuwe strategie: conservator worden van alle informatie van gebruikers. Dat meldt The NewYork Times.
Microsoft wil dé conservator worden van alle gebruikersinformatie, of die nou op een PC, op een telefoon of op internet zijn opgeslagen
Net zoals aartsrivaal Google, Yahoo en inmiddels vele anderen, gaat Microsoft haar software nu ook via application service providing aanbieden, ook wel cloud computing genoemd, waarbij de cloud het internet vertegenwoordigt.
De nieuwe diensten van Microsoft zijn volgens The Times een indicatie dat de softwaregigant van plan is een frontale aanval in te zetten op Google. Niet door de competitie aan te gaan aan het zoekmachine-front - verliezen is daar de meest aannemelijke optie - maar juist aan het front van de gebruikersinformatie. “Microsoft wil dé conservator worden van alle gebruikersinformatie, of die nou op een PC, op een telefoon of op internet zijn opgeslagen”, zegt een analist tegen de krant.
Aloude monopolie brokkelt af
Miljoenen pc en mac-gebruikers gebruiken al software die via het internet wordt aangeboden. De informatie die ze willen bewaren slaan ze ook online op. Steeds meer bedrijven bieden software via de webbrowser aan, al dan niet tegen betaling. Al deze initiatieven schaden Microsofts positie. Sterker: het aloude monopolie op de desktop brokkelt langzaam maar trefzeker af. Zeker nu Google met Google Pack en Gears een gratis online-softwarepakket aanbiedt dat alle functionaliteiten kent van het o zo populaire maar tegelijkertijd o zo kostbare Microsoft Office.
Tijd voor actie
Wie de beschikking heeft over meer dan één miljard Windows-computers kan de kat immers even uit de boom kijken.
Volgens analisten heeft Microsoft de Web 2.0-trend tot op heden min of meer bewust aan zich voorbij laten gaan. Wie de beschikking heeft over meer dan één miljard Windows-computers kan de kat immers even uit de boom kijken. Maar nu Google, Yahoo en vele anderen succesvol lijken in het vermarkten van online software, is het tijd voor actie.
“We’re taking the communications and sharing components and creating a set of services that become what we believe is the one suite of services and applications for personal and community use across the PC, the Web and the phone”, vertelt Brian Hall, general manager Microsoft’s Windows Live aan the NewYork Times.
Veiligheid
De nieuwe online software van Windows Live biedt PC-gebruikers de mogelijkheid een aantal softwarepakketten te downloaden, als bundel of per stuk. In de bundel zit onder meer Windows Live Photo Gallery, Windows Live Mail, Windows Live Messenger 8.5 en Windows Live OneCare Family Safety, een veiligheidsprogramma. Daarnaast kent het de bundel Windows Live Writer, software die gebruikers in staat stelt een weblog aan te maken en te onderhouden.
Word- en Excelachtige online software is niet terug te vinden in de bundel, laat staan in de strategie. Deze goudaders zijn nog lang niet uitgemolken.
Reacties
- Er zijn nog geen reacties.
- Reageer zelf















Reageren via Facebook