Nieuws/ Opta: Telfort EDGE klanten moeten contract kunnen beëindigen. /reageer
| door: | Merien ten Houten |
|---|---|
| over: | mobiel, regelgeving, bedrijfsgroei |
| op: | 15 mei 2007 |
Telfort schakelt volgende maand haar EDGE-netwerk uit. In eerste instantie wilde Telfort haar klanten alleen de mogelijkheid geven om terug te vallen op het langzamere GPRS of om ze te dwingen duurdere apparatuur te kopen en UMTS te gaan gebruiken. Telecom toezichthouder OPTA gaat hier nu een stokje voor steken. De OPTA heeft Telfort vrijdag laten weten dat het bedrijf binnen zeven werkdagen haar EDGE-abonnees netjes moet mededelen dat ze per direct en kostenloos hun contract mogen opzeggen. Dat heeft OPTA-woordvoerder Cynthia Heijne verklaard tegenover Bright.
KPN verkoopt Telfort netwerk
Telfort stopt met het EDGE netwerk omdat ze claimt dat het onderhouden van dit netwerk na de overname door KPN niet meer rendabel is. Alle Telfort klanten worden gemigreerd naar het netwerk van moederbedrijf KPN. Telecompaper melde in april dat KPN het Telfort netwerk na de migratie zal verkopen. Het is onduidelijk of EDGE gebruikers straks bij de nieuwe eigenaar van het netwerk terecht kunnen.
Op het nieuws dat Telfort EDGE niet meer zou ondersteunen is fel geageerd door consumenten en organisaties als de consumentenbond. EDGE heeft een landelijke dekking en is veel sneller dan GPRS. Mobieltjes en insteekkaarten voor laptops die EDGE ondersteunen zijn over het algemeen veel goedkoper dan UMTS apparatuur. Hierdoor had Telfort een grote schare tevreden klanten.
Reacties
- Er zijn nog geen reacties.
- Reageer zelf















Reageren via Facebook