Nieuws/ Richard Branson vliegt met bio-kerosine /reageer
| door: | Ewald Smits |
|---|---|
| over: | marketing, duurzaam, milieu |
| op: | 16 januari 2008 |
Richard Branson stuurt volgende maand een Boeing 747 van London naar Amsterdam die vliegt op biobrandstof. Het vliegtuig is geschikt gemaakt voor een vorm van bio-kerosine. Dat meldt Z24.
Het betreft een demonstratievlucht van Virgin Atlantic. Het vliegtuig zal opstijgen vanaf Londen en dan koersen naar Amsterdam. De vlucht wordt zonder passagiers gemaakt en is vooral bedoeld om gegevens te verzamelen.
Primeur
De vliegtuigmaatschappij van miljardair Richard Branson heeft daarmee de primeur. Welke vorm van biobrandstof wordt gebruikt en of het een mengsel met gewone kerosine betreft, is niet bekend gemaakt.
Branson wil met het vliegtuig een bijdrage leveren aan het terugdringen van de uitstoot van koolstofdioxide (CO2), de stof die het broeikaseffect veroorzaakt.
Vliegtuigfabrikant Boeing is zelf ook al bezig met onderzoek naar minder vervuilende brandstoffen. Bekend is dat Boeing kijkt naar de mogelijkheid om te vliegen met brandstof die gewonnen wordt uit algen.
Reacties
- Er zijn nog geen reacties.
- Reageer zelf















Reageren via Facebook